Mogą cię również zainteresować

9 komentarzy

 1. Karol napisał(a):

  Świetna czcionka.
  Jak uzyskać alternatywne, stylizowane znaki?

  • Jakub napisał(a):

   też z chęcią dowiem się jak uzyskać znaki alternatywne

   • redbat napisał(a):

    Do tego potrzebny jest program graficzny, który obsługuje funkcje opentype np. nowsze wersje corela czy photoshopa. Gdy mamy już taki program to wystarczy poszukać w nim panelu do obsługi opentype i tam można przełączać się pomiędzy różnymi stylami liter. Ewentualnie odpalamy Tablicę Znaków w Windowsie, odnajdujemy znak, który chcemy użyć, kopiujemy go i wklejamy w odpowiednie miejsce.

 2. d0rka napisał(a):

  Czcionka bardzo ładna i bardzo by mi się przydała, ale czy na pewno jest darmowa do użytku komercyjnego? http://www.1001freefonts.com/bellico.font – tu podano, że darmowa jest tylko do użytku osobistego. Po pobraniu w paczce z czcionką jest licencja, a w niej zapis:
  „License
  This free resource provided by PixelBuddha team. It is royalty free for use in both personal and commercial projects.
  Rights
  You may modify the resource according to your requirements and include in projets like websites, applications, templates or other materials intended for sale.”
  Nie do końca rozumiem, o co chodzi z tym „royalty free”. Wg Wikipedii to rodzaj licencji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Royalty_free , ale wygląda, że dotyczy materiałów odpłatnych. Może ktoś to objaśnić, bo naprawdę zależy mi na tej czcionce?

 3. redbat napisał(a):

  Royalty free oznacza, że nie trzeba płacić tantiem za użycie fontu. Czyli nie trzeba płacić za każde użycie. Gdyby font nie był royalty free to wtedy za każdym razem gdy go używamy musielibyśmy uiszczać jakąś opłatę twórcy.
  Royalty free oznacza, że płacimy tylko raz – w momencie pozyskania danego zasobu. W tym konkretnym wypadku NIE MA opłaty za pozyskanie fontu i NIE MA opłaty za jego używanie.

 4. d0rka napisał(a):

  Dziękuję za odpowiedź 🙂

 5. FotoGuzik napisał(a):

  Idealna odskocznia od Lobstera 🙂 Jest moc!

 6. Michalina napisał(a):

  Dzień dobry, chciałabym zapytać o zakup tej czcionki do wydania publikacji.
  Jaką kwotę powinnam uiścić? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *