Brusher

Mogą cię również zainteresować

2 komentarze

  1. Iza napisał(a):

    Czy moglibyście podawać jakieś skrócone info o licencji? Znalezienie w sieci „darmowych” czcionek, to żaden problem. Natomiast zrozumienie prawniczego bełkotu licencji, jeszcze do tego po angielsku, to już duże wyzwanie. Wielokrotnie chciałabym pobrać jakąś czcionkę, ale rezygnuję, bo po prostu nie rozumiem licencji. To, że czcionka jest darmowa niewiele mówi. Czasem np. wymagane jest podanie autora, czasem można ją używać tylko do celów osobistych albo komercyjnie, ale tylko 1 raz. Z tego co się dowiedziałam na kilku forach, to tak naprawdę mało kto ogarnia te licencje i nawet prawnicy mają z tym problemy, przykład: http://graffika.pl/viewtopic.php?f=19&t=69030
    Mnie osobiście najbardziej interesuje, które z prezentowanych tutaj czcionek mogą być używane komercyjnie w projektach takich jak logo, wizytówki czy papier firmowy, tak, by nie trzeba było bezpośrednio na projekcie umieszczać informacji o autorze czcionki i aby po zmianie czcionki na krzywe można było modyfikować poszczególne litery oraz używać danej czcionki wielokrotnie (w wielu różnych projektach). Taka informacja byłaby niezwykle przydatna.

  2. redbat napisał(a):

    Powiem szczerze, że nigdy nie spotkałem się z licencją na font, która wymagała by podania autora, nie widziałem też licencji, która mówiłaby o tym ile razy mozna danego fontu używać. Na tej stronie nie ma ani jednego fontu z takimi obostrzeniami. Większość można używać komercyjnie, a jeśli nie można, to w opisie o tym wspominamy. Jeśli jakiegoś fontu można używać komercyjnie to równa się to zgodzie na użyciu w logo, zamienianiu na krzywe etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *